O nas

Paweł Janczaruk – fotograf
Artysta Fotoklubu RP, przedstawiciel Towarzystwa 3 Art. Dyplom I i II stopnia ISW Uniwersytetu Zielonogórskiego otrzymał w pracowni malarstwa dr hab. Magdaleny Gryski, prof. UZ. Organizator Mini Festiwalu – Balet i Sztuka, Warsztatów Fotowidzenia, prowadzący: Akademię Wychowania Fotograficznego i Pracownię Edukacji Fotograficznej ZUTW. Autor 54 wystaw indywidualnych. Uczestnik 590 wystaw zbiorowych, gdzie otrzymał 75 nagród. Odznaczony: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Honorową Odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, Srebrnym Medalem „Zasłużony dla Fotografii Polskiej”, Brązową Odznaką PFSF i Złotą Odznaką LTK.
Prace w kolekcjach prywatnych w Polsce, Holandii, Niemczech, Francji, Czechach i Belgii. Autor książek: „Wszystko, co chcę powiedzieć o otworkach”, „RetroFotografia, czyli dawne techniki fotograficzne”, „Wszystko, co wiem o technikach fotograficznych”, „To, co wiem o fotografii otworkowej”, „ABC piktorializmu”, „Zielona Góra – fotografie znalezione”, komiksu „Baletnica w Krainie Czarów” i mini albumów: „Puchełki, kiedy życie było piękne – łomografie z puchełkami”, „Jest taki samotny dwór”.

Aleksandra Dudziak – baletnica, w projekcie uczestniczy od 2018 roku
Studentka Uniwersytetu Szczecińskiego.
Przygodę z baletem rozpoczęła w 2008 roku, w sekcji baletowej prowadzonej przez Anielę Annę Sidło. Brała udział w spektaklu tanecznym „Projekt Friends”, wystawiany w Teatrze Lubuskim i DK w Lubsku. Ukończyła z wyróżnieniem naukę gry na pianinie pod kierunkiem pani Teresy Krol. Nagrody zespołowe: I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tańca Klasycznego i Tańca Współczesnego Szkół Prywatnych i Ośrodków Kultury, Kołobrzeg 2015; 9. Miejski Przegląd Filmów Amatorskich uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, 2018, za film „Gdzie podziała się miłość?”, II nagroda w Międzynarodowych Konfrontacjach Baletowych 2021 w Kołobrzegu. Bierze czynny udział, jako wolontariuszka PCK i WOŚP.

Hanna Bartkowiak – baletnica, w projekcie uczestniczy od 2020 roku
Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Rozpoczęła naukę w sekcji baletowej prowadzonej przez Anielę Annę Sidło. Uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Występowała na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu. Nagrody zespołowe: II nagroda w Międzynarodowych Konfrontacjach Baletowych 2021 w Kołobrzegu, Lubuska Gala Taneczna – PRO ARTE 2021.

Julia Flasza – baletnica, w projekcie uczestniczyła w latach 2019 – 2022
Uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze.
Tańczy w sekcji baletowej prowadzonej przez Anielę Annę Sidło. Nagrody zespołowe: II nagroda w Międzynarodowych Konfrontacjach Baletowych 2021 w Kołobrzegu; Lubuska Gala Taneczna – PRO ARTE 2021; II nagroda w XX Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca” w Ostrowie Wlkp.; I nagroda w Miejskich Konfrontacjach Twórczości Tanecznej 2023; II nagroda w kategorii – trio taniec klasyczny 14-18 na IX Międzynarodowych Konfrontacjach Baletowych 2023 w Kołobrzegu; wyróżnienie w Lubuskiej Gali Tanecznej – PRO ARTE 2023.
Tańczy w Lubuskim Zespole Pieśni i Tańca.

Wiktoria Flasza – baletniczka, w projekcie uczestniczyła w latach 2019 – 2022
Uczennica Szkoły Podstawowej w Zielonej Górze.
Tańczy w sekcji baletowej prowadzonej przez Anielę Annę Sidło. W 2023 roku otrzymała nominację do finału PRO ARTE.
Tańczy w Lubuskim Zespole Pieśni i Tańca.

Gabriela Gajewska – baletnica, w projekcie uczestniczy od 2024 roku
Uczennica V Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze.
Tańczy w sekcji baletowej prowadzonej przez Anielę Annę Sidło. Uczestniczy w zajęciach tańca współczesnego prowadzonych przez Sarę Matelską w MCiK Dom Harcerza.

Anna Kibała – skrzypaczka, baletnica, w projekcie uczestniczyła w 2021 roku
Uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze.
Tańczyła w sekcji baletowej prowadzonej przez Anielę Annę Sidło. Nagrody zespołowe: II nagroda w Międzynarodowych Konfrontacjach Baletowych 2021 w Kołobrzegu.
Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej w Zielonej Górze. Laureatka wielu konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych (m.in. w Poznaniu, Paryżu, Londynie, Sarajewie, Belgradzie), a także stypendystka Prezydenta Zielonej Góry i Marszałka Województwa Lubuskiego. Jest też koncertmistrzem i solistką Polsko-Niemieckiej Orkiestry Młodzieżowej.

Amela Kozłowska – baletnica, w projekcie uczestniczy od 2019 roku
Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze.
Tańczy w sekcji baletowej prowadzonej przez Anielę Annę Sidło. Nagrody zespołowe: I nagroda w Miejskich Konfrontacjach Twórczości Tanecznej 2023; wyróżnienie w Lubuskiej Gali Tanecznej – PRO ARTE 2023.

Natalia Kamrat – baletnica, w projekcie uczestniczyła w 2022 roku
Uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze.
Tańczyła w sekcji baletowej prowadzonej przez Anielę Annę Sidło.

Viktoria Liubarets – Ukraińska artystka baletowa, w projekcie uczestniczy od 2023 roku
Absolwentka Dnipropetrovsk State Choreography School. Dyplom Młodszego Specjalisty ze specjalizacją tancerz baletowy, nauczyciel w placówkach edukacji, kultury i sztuki, oraz kierowania zespołem choreograficznym, otrzymała w Dnepropetrovsk Regional Theatre and Art College.
Dyplom I stopnia uzyskała w Taras Shevchenko Luhansk National University. Specjalizacja w zakresie choreograf, artysta zespołu tanecznego, kierownik grupy tanecznej i nauczyciel w szkole artystycznej.
W latach 2017-2019 pełniła rolę tancerki baletowej II kategorii w Opera and Ballet Theatre w Dniepr, gdzie brała udział w przedstawieniach takich jak Giselle, Korsarz, Jezioro Łabędzie, Śpiąca Królewna, Dziadek do orzechów, Romeo i Julia, 1000 i jedna noc, Wielki walc, Don Kichot, Księżna Olga.
W latach 2019-2022 była trenerką choreografii baletowej i prowadziła indywidualne treningi dla zawodowych gimnastyczek artystycznych w Klubie Sportowym Arabesk w Dniepr.
Obecnie mieszka w Zielonej Górze i pracuje jako nauczycielka tańca klasycznego i współczesnego.

Paulina Łabońska – baletniczka, w projekcie uczestniczy od 2023 roku
Uczennica Szkoły Podstawowej w Zielonej Górze.
Tańczy w sekcji baletowej prowadzonej przez Agatę Imańską-Flaszę. Trenuje jazdę konną. Uczy się gry na skrzypcach i pianinie.

Zuzanna Monczak – baletnica, w projekcie uczestniczyła w latach 2019 – 2021
Studentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
Tańczyć zaczęła mając 4 lata, w sekcji baletowej, pod okiem Anieli Sidło. Laureatka II miejsca w I Ogólnopolskich Konfrontacjach Baletowych Tańca Klasycznego i Tańca Współczesnego Szkół Prywatnych i Ośrodków Kultury – Kołobrzeg 2015 w kategorii solista. W 2015 roku otrzymała stypendium artystyczne Miasta Zielona Góra.
Nagrody zespołowe: Lubuska Gala Taneczna – PRO ARTE 2013; I nagroda w I Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Baletowej – Elbląg 2013; oraz I nagroda w I Ogólnopolskich Konfrontacjach Baletowych Tańca Klasycznego i Tańca Współczesnego Szkół Prywatnych i Ośrodków Kultury – Kołobrzeg 2015.
Pasjonatka narciarstwa i żeglarstwa.

Aleksandra Niedźwiedź – baletnica, w projekcie uczestniczy od 2024 roku
Uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze.
Tańczy w sekcji baletowej prowadzonej przez Anielę Annę Sidło.

Maja Paruszewska – baletnica, w projekcie uczestniczy od 2024 roku
Uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze.
Trenowała gimnastykę artystyczną. Tańczy w sekcji baletowej prowadzonej przez Anielę Annę Sidło.

Oliwia Schneider – baletnica, w projekcie uczestniczy od 2020 roku
Studentka Politechniki Wrocławskiej, na wydziale budownictwa.
Tańczyła w sekcji baletowej prowadzonej przez Anielę Annę Sidło.
Trenuje spadochroniarstwo. Pasjonatka lotnictwa.

Nina Stefańska – baletnica, w projekcie uczestniczyła w latach 2021 – 2022
Zajmuje się budowaniem fabryk.
Tańczyła w sekcji baletowej prowadzonej przez Anielę Annę Sidło. Członkini grupy baletowej WZNAK, która zdobyła następujące nagrody zespołowe: Lubuska Gala Taneczna – PRO ARTE 2013 i 2012 finaliści, II nagroda w I Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Baletowej – Elbląg 2013.
Pasjonatka podróży, języków obcych i sztuki.

Anna Szafran – baletnica, w projekcie uczestniczyła w latach 2015 – 2018
Tancerka w Państwowym Zespole Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Przygodę z tańcem zaczęła mając 7 lat. Wtedy rozpoczęła naukę tańca ludowego w Lubuskim Zespole Pieśni i Tańca im. L. Figasa. Z zespołem uczestniczyła w festiwalach w Polsce i za granicą (Chiny, Niemcy, Czechy, Bośnia i Hercegowina, Rumunia, Słowacja). Baletu uczyła się w sekcji baletowej pod okiem kierownika artystycznego Anieli Sidło. Nagrody zespołowe: Lubuska Gala Taneczna – PRO ARTE 2013, I nagroda w I Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Baletowej – Elbląg 2013, oraz I nagroda w I Ogólnopolskich Konfrontacjach Baletowych Tańca Klasycznego i Tańca Współczesnego Szkół Prywatnych i Ośrodków Kultury – Kołobrzeg 2015. Finalistka w kategorii solowej Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Baletowej – Elbląg 2013. W 2015 r. otrzymała stypendium twórcze artystyczne Miasta Zielona Góra. Uczestniczka warsztatów baletowych min. Ballet Summer School Gdynia 2015.

Agata Wojciszewska – baletnica, w projekcie uczestniczyła w latach 2019 – 2023
Uczennica Szkoły Podstawowej w Zielonej Górze.
Tańczy w sekcji baletowej prowadzonej przez Anielę Annę Sidło. Trenuje akrobatykę. Nagrody zespołowe: II nagroda w Międzynarodowych Konfrontacjach Baletowych 2021 w Kołobrzegu; Lubuska Gala Taneczna – PRO ARTE 2021; II nagroda w XX Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca” w Ostrowie Wlkp.; I nagroda w Miejskich Konfrontacjach Twórczości Tanecznej 2023; II nagroda w kategorii – trio taniec klasyczny 14-18 na IX Międzynarodowych Konfrontacjach Baletowych 2023 w Kołobrzegu; wyróżnienie w Lubuskiej Gali Tanecznej – PRO ARTE 2023.

Zofia Wojciszewska – baletnica, w projekcie uczestniczyła w latach 2019 – 2023
Uczennica V Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze.
Tańczy w sekcji baletowej prowadzonej przez Anielę Annę Sidło. W 2020 roku otrzymała stypendium w ramach projektu Lubuskie Talenty. Laureatka Lubuskiej Gali Tanecznej – PRO ARTE 2021, 2022; wyróżnienie w II nagroda w XX Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca” w Ostrowie Wlkp.; I nagrodę w Miejskich Konfrontacjach Twórczości Tanecznej 2023 oraz w Lubuskich Konfrontacjach Artystycznych 2023. Nagrody zespołowe: II nagroda w Międzynarodowych Konfrontacjach Baletowych 2021 w Kołobrzegu; Lubuska Gala Taneczna – PRO ARTE 2021, 2023; II nagroda w XX Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca” w Ostrowie Wlkp.; I nagroda w Miejskich Konfrontacjach Twórczości Tanecznej 2023; II nagroda w kategorii – trio taniec klasyczny 14-18 na IX Międzynarodowych Konfrontacjach Baletowych 2023 w Kołobrzegu; wyróżnienie w Lubuskiej Gali Tanecznej – PRO ARTE 2023.
Uczestniczy w zajęciach tańca współczesnego prowadzonych przez Sarę Matelską w MCiK Dom Harcerza.

Natasza Woźniak – baletnica, w projekcie uczestniczy od 2021 roku
Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu.
Tańczyła w sekcji baletowej prowadzonej przez Anielę Annę Sidło, oraz w sekcji tańca współczesnego MCiK „Dom Harcerza”. Laureatka Lubuskiej Gali Tanecznej – PRO ARTE 2021. Uczęszczała na zajęcia tańca współczesnego w „Domu Harcerza” w Zielonej Górze. Debiut sceniczny w 2023 roku, na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu, w przedstawieniu „Królowa Śniegu” w roli Gerdy.

Róża Zborowska – baletniczka, w projekcie uczestniczy od 2023 roku
Uczennica Szkoły Podstawowej w Zielonej Górze.
Tańczy w sekcji baletowej prowadzonej przez Anielę Annę Sidło. Trenuje akrobatykę i jazdę konną. W Państwowej Szkole Muzycznej uczy się gry na wiolonczeli.

Jeżeli na stronie „Baletnica w mieście” znajdziecie zdjęcia, które byście zapragnęli posiadać napiszcie 601584764@interia.pl Nakłady wyłącznie kolekcjonerskie w edycjach limitowanych.